feb
13

Így fogyaszt a szénhidrátmegvonás

Az alacsony szénhidráttartalmú étrenden élők szervezete sokkal inkább támaszkodik a máj által elégetett zsír energiájára, mint az alacsony kalóriaszámú diétán lévőké - állítják a UT Dél-nyugati Egészségügyi Központ tudósai.

A 'Hepatology' című szaklapban publikált tanulmányuk adatai szerint a felfedezés kihathat a túlsúly és az azzal együtt járó betegségek-cukorbaj, inzulin rezisztancia és nem alkoholos eredetű zsírmáj-kezelésére.

"A gyógyszeres kezelés helyett lehet, hogy a jövőben megfelelő étrenddel nemcsak kezelni tudjuk ezeket a betegségeket, de megelőzni is" - nyilatkozta Dr. Jeffrey Browning, a kutatás vezetője.

A kutatás során az alacsony kalóriaszámú diétán lévők 2.3 kilogrammot vesztettek súlyukból két hét alatt, míg a szénhidrátszegény étrendet követők 4.3 kilogrammot.

A glükóz a cukor egyik formája, és a különböző zsírokhoz hasonlóan a szervezetet látja el energiával. Mindkét tápanyag kiválasztása a májban történik, és innen jut el a szervezet különböző részeibe. A glükóz laktátból, aminosavakból és glicerolból választódik ki.

Hogy megtudják, melyik fogyókúrás módszer van leginkább hatással a glükóztermelésre és kiválasztásra, a kutatók 14 túlsúlyos és elhízott felnőttet kértek meg, hogy kövessenek egy általuk kiválasztott diétát.

Az eredmények szerint a különböző étrendek teljesen egyéni módon befolyásolták a glükóz metabolizmust. Az alacsony kalóriatartalmú étrenden lévő résztvevők esetében például a szervezet a szükséges glükóz 40 százalékát a májban tárolt glikogénből állította elő. A szénhidrátszegény étrendet követőknél ez az arány csak 20 százalék volt. Esetükben a szervezet inkább a májzsírt égetett a szükséges energiamennyiség létrehozásáért.

Ez a felfedezés azért fontos különösen, mert a lerakódott nagy mennyiségű zsír a májban nem alkoholos eredetű zsírmájat hozhat létre, ami a nyugati országok egyik leggyakoribb májbetegsége. A betegség szoros összefüggésben van az inzulin rezisztancia, a cukorbaj, valamint a kóros elhízás kialakulásával, ami májgyulladáshoz, cirrózishoz és májrákhoz vezethet.

Az eredmények arra is engednek következtetni, hogy a szénhidrátszegény étrend az egész szervezetben segítheti a zsírégetést.

forrás: Medipress

 

Egyébként tudom kicsit eltűntem, de a fogyimmal minden rendben, az edzésekkel annál kevésbé. (Én szeretnék járni, de pasi nem bír hazaérni időben, mostmár zsinórban...ez eléggé fusztrál, mert tudom, hogy mennyire hatásos a mozgás..)

Súly:95,0

A bejegyzés trackback címe:

https://updatefogyok.blog.hu/api/trackback/id/tr26940616

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

fogyikonyha 2009.02.13. 12:35:31

Érdekes! Szépen alakul a súlyod, hajrá! Addig is tornászhatsz otthon, az is jobb mint a semmi! Ági

masika 2009.02.15. 11:48:44

Mondtam Én, hogy ez a tuti!

dundolka 2009.02.15. 22:02:57

mi számit szénhidrtászegény diétának? hány grammtól lehet azt mondani hogy valaki szénhidrtászegényen étkezik?
www.ujdieta.hu/index.php?content=303
főleg a cikk alja vág ide
www.femina.hu/fogyokura/szenhidratszegeny_dieta_hatranyok
és hát én már megtapasztaltam mi a ketózis .... nem kellemes állapot

wellnesstipp.freeweb.hu/Tippek/szenhidratokjokesrosszak.htm
mert az sem mindegy milyen a szénhidrát...
süti beállítások módosítása